loader

Öner Separator San. Tic. Ltd. Şti

Öner Separatör 1902 yılında kurucusu Recep Öner tarafından  küçük bir atölyede çeşitli makine tamiri ile iş hayatına başlamıştır. Makina üretim endüstrisi için denemeler ve imkanlar dahilinde AR-GE çalışmalarıyla Türk sanayisinin gelişmesine kendini adayarak çalışmalarına yıllarca heyecan ile devam etmiştir. Bu çalışmalardan bir tanesi buhar ile çalışan tren motorudur.

 1960 yılında Sait Öner ile birlikte saatte 350 litre süt işleme kapasitesine sahip ilk süt separatörü üretimi başarılmıştır. Bu başarı Dünya ve Türk sanayisi hizmeti için atılan  ilk tohumdur. Yıllar içerisinde bu kapasiteler artmıştır.

Şu an firmasının başında 3. Nesil olarak devam eden Recep Öner firmaya 1997 yılında babası Sait Öner’i örnek alarak adım atmıştır. Tek hayali Türkiye de Avrupa standartlarına uygun üretim kalitesinde makinalar üretmekti. Süt separatörünün kapasitesini saatte 30.000 litreye çıkartan ve bununla birlikte süt sektöründe pastörizatör, filtrasyon teknoloji vb. süt işleme makinalarınıda üretime kazandırmıştır. Aynı zamanda anahtar teslim süt fabrikaları kurulum işlemleri başlanmıştır. Süt endüstrisinin yanı sıra zeytinyağı işleme makinaları üretime kazandırıp anahtar teslim zeytinyağı fabrikaları kurulumu başlamıştır.  Tüm bunların dışında meyve suyu ve alkollü içeceklere makinalar üretilmektedir.

Türkiye dışında Dünya’nın 52 ülkesine ihracat yaparak hizmet veren firma, Avrupa başta olmak üzere 17 farklı ülkede temsilcilikleri olan bir marka haline gelmiştir. Şu anda AR-GE faaliyetleri devam etmektedir.

Adres: Acıdere OSB Mah. Anafartalar Cad. No:17 SARIÇAM/ADANA

Telefon: 0322 394 44 03

Websitesi: www.onerseparator.com.tr


Ürünlerimiz:


•Süt işleme makine imalatı (separatör, pastörizatör, nanofiltrasyon teknolojileri üretimi) • Komple anahtar teslim süt fabrikaları kurulumu • Zeytinyağı işleme makinaları üretimi (anahtar teslim zeytinyağı fabrikaları kurulumu) • Meyve suyu, alkollü içecekler, endüstriyel arıtma vb. sıvıları katılardan ayrıştırma(santrifüj) makine üretimi