loader

Sarmak Makina Kompresör ve Pompa San. ve Tic. A.Ş.

Şirketimizin temeli 1969 yılında Makina Yüksek Mühendisi Turgay Saracoğlu’nun Adana’da kurduğu TUSAR Tesisat Mühendislik firmasına dayanıyor. 1975 yılında firma, Tekstil Yüksek Mühendisi Kemal Saracoğlu ve daha sonra diğer aile üyelerinin katılmasıyla SARMAK MAKİNA A.Ş. olarak Adana/İncirlik’te üretim faaliyetine başladı. Şirketimiz 1980 yılında 1.5- 7.5 kW seri pistonlu kompresör üretimine geçti. 1988 yılında Alman ‘Mannesmann Demag Drucklufttechnik’ lisansı altında sabit vidalı hava kompresörleri üretimine başlamıştır. Vidalı kompresörde 250 kW' ya kadar üretimi bulunmaktadır. 2008 yılında ihtiyaca yönelik olarak Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000 metrekare kapalı alana sahip modern bir işletmeye kavuşmuştur.

 2001 yılında Güney Koreli SAMSUNG TECHWIN firmasınca üretilen yüksek kapasiteli turbo kompresörlerin Türkiye Temsilciliği' ni yürütmeye başlayan SARMAK, yağsız kompresörlerde Alman firması ALMİG, seyyar kompresörlerde de Çek Cumhuriyeti firması ATMOS ile çalışmaktadır.

SARMAK, Adana Organize Sanayi Bölgesi’ndeki merkez & üretim tesisi, İstanbul, Ankara ve Bursa’da Bölge Müdürlükleri, ayrıca Kayseri ve Denizli Servis Merkezleri ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Kalite Güvence Sistemi ALMAN TÜV SÜD TGK tarafından ISO 9001 ile sertifikalandırılmıştır. TSEK ve TSE Belgeleri ile Rusya ve Kafkasya-Orta Asya Cumhuriyetlerinde geçerliliği olan GOST-R Belgesine de sahiptir. CE Sertifikası da yine TÜV SÜD TGK tarafından belgelendirilmiştir. SARMAK bugün 30' u aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.


Adres: Genel Merkez: Acıdere O.S.B. Mah.Celal Bayar Bulvarı No:39 Sarıçam/ADANA

Telefon: 0322 394 55 04 / 05   

Web sitesi: www.sarmak.com.tr


Ürünlerimiz:


• Piston and Screw Compressors manufacturing • After sales service • Compressor export